Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Dwa tytuły Wicemistrza Europy trafiają do tancerek zespołu NOWINKA/NEW DANCE !!!

Utworzono dnia 20.06.2019

NOWINKA/NEW DANCE   WICEMISTRZEM  EUROPY !!!

W dniach 06-09.06.2019 r. Zespół Taneczny  NOWINKA/NEW DANCE  brał udział w Mistrzostwach  Europy  International Dance Organization,  odbywających się w Bratysławie. Tancerze  Zespołu jako jedyni w województwie i nieliczni w Polsce reprezentowali Nasz Kraj podczas tej prestiżowej imprezy, w której udział  wzięli tancerze  z  16 krajów  europy tj. Słowacja, Niemcy, Czechy, Węgry, Norwegia, Słowenia , Dania , Rumunia , Włochy, Ukraina… Aby móc wziąć udział w Mistrzostwach Europy tancerze musieli zaprezentować się na Mistrzostwach Polski oraz wytańczyć kwalifikację do Kadry Narodowej.

https://www.youtube.com/watch?v=5jCK1BgeLTg

czytaj dalej na temat: Dwa tytuły Wicemistrza Europy trafiają do tancerek zespołu NOWINKA/NEW DANCE !!!

VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA DANCE PASSION AND LIFE ZA NAMI!

Utworzono dnia 20.06.2019

W dniu 25 maja w Przytocznej już po raz szósty odbywał się  Ogólnopolski Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life”. Hala sportowa pękała w szwach, królowała muzyka taniec i zabawa. Przytoczna gościła ponad 1600 tancerzy, którzy zaprezentowali się w 131  prezentacjach tanecznych. Dzięki temu Gmina Przytoczna stała się prawdziwą stolicą tańca.

Była to wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Na  Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life” zjechały Zespoły Taneczne z całego kraju. Impreza rozpoczęła się o godz. 09:00 i trwała do późnych godzin wieczornych. Zespoły rywalizowały w 7 kategoriach tanecznych w 5 grupach wiekowych. Przedstawiciele Stowarzyszenia „NEW DANCE” oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej włożyli wiele wysiłku aby przedsięwzięcie zyskało wysoką rangę nie tylko na parkiecie ale również od strony organizacyjnej. Profesjonalne jury w składzie Artur Niezgoda – przewodniczący , Anna Beker oraz znane z telewizyjnych programów gwiazdy taneczne Anna Głogowska oraz Zbigniew Karbowski oceniło łącznie 131 prezentacji tanecznych podkreślając bardzo wysoki poziom artystyczny imprezy. Dla najlepszych przyznane zostały puchary i wyróżnienia oraz Nagrody  Grand Prix ufundowana przez wójta Gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka.

czytaj dalej na temat: VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA DANCE PASSION AND LIFE ZA NAMI!

Konkurs Ortograficzny o "Złote Pióro"

Utworzono dnia 28.05.2019

W związku z obchodami 30-lecia Wolnych Wyborów 4 czerwca 1989 r. w dniu 27 maja zorganizowany został Konkurs Ortograficzny o "Złote Pióro". W konkursie udział wzięło 32 uczestników. Byli to przedstawiciele Rady Powiatu, Rady Gminy Przytoczna, dyrektorzy, pracownicy oraz uczniowie placówek oświatowych oraz mieszkańcy Gminy Przytoczna.

Wspólnie obejrzeliśmy krótki film o historii początku samorządności, a następnie uczestnicy zmierzyli się z tekstem dyktanda przygotowanym przez p. Henrykę Żuk.

Zwycięzcą konkursu została p. Katarzyna Śmigiel, a drugie miejsce zajęła p. Katarzyna Kolasińska.

Fotorelacja z Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro" <--- kliknij

czytaj dalej na temat: Konkurs Ortograficzny o "Złote Pióro"

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 33

W poprzednim tygodniu: 78

W tym miesiącu: 173

W poprzednim miesiącu: 333

Wszystkich: 30566

Partnerzy: