Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT I WYGRAJ ATRAKCYJNĄ NAGRODĘ!

Utworzono dnia 19.07.2017

Regulamin oraz karta zgłoszeń do pobrania na stronie Urzędu Gminy : 

http://przytoczna.pl/aktualnosci/konkurs-na-logo-swieta-pomidora-2/#more-36478

 

czytaj dalej na temat: ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT I WYGRAJ ATRAKCYJNĄ NAGRODĘ!

Heyoo Captain Jack – Nowinka

Utworzono dnia 28.06.2017

W dniu 24.06.2017r. Tancerki Zespołu Nowinka wzięły udział w koncercie Captain Jack, towarzysząc artyście na scenie przez ponad godzinę. Przygotowania do koncertu były bardzo intensywne a samo show dało nam wiele wrażeń.  Zatańczyliśmy do najbardziej znanych utworów zespołu takich jak: Captain Jack, Solidier Solidier, Drill Instructor czy Iko Iko.   

Relacja z koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=hDGIJwHeQro

czytaj dalej na temat: Heyoo Captain Jack – Nowinka

Nowinka - 38 Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca Konin 2017

Utworzono dnia 12.06.2017

38 Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to barwna, kolorowa, radosna, największa i najstarsza impreza promującą dziecięcą twórczość w Polsce, a także jedna z największych w Europie. Taniec , zabawa, uśmiech i emocje towarzyszyły tancerzom "Nowinki"  przez pięć festiwalowych dni. W 38. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie uczestniczyło około 5 tysięcy dzieci od 4 do 16 lat. W kolejnym etapie, festiwalowych eliminacjach rywalizowało ich około 2500 ze wszystkich regionów kraju i z zagranicy.

czytaj dalej na temat: Nowinka - 38 Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca Konin 2017

Sukces goni sukces! Grand Prix oraz Nagroda Specjalna dla Nowinki

Utworzono dnia 12.06.2017

W dniu 04 czerwca br. Zespół Taneczny „NOWINKA” brał udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Tańca odbywającym się w Babimoście. Najmłodsi i najstarsi tancerze zaprezentowali na nim 8 choreografii. Festiwal rozpoczął się o godz. 10:00 i był podzielony na trzy bloki taneczne. Zwarci i gotowi, najmłodsi i ich starsi koledzy i koleżanki z Zespołu zaprezentowali się w 8 choreografiach przygotowanych przez Kierownika Artystycznego Zespołu- Manuelę Mamys. Nadszedł czas na wyłonienie zwycięzców spośród wszystkich prezentacji tanecznych biorących udział w Festiwalu. Radość tancerzy była ogromna, gdyż wszystkie 8 zaprezentowanych choreografii zostało docenione przez jury i bardzo wysoko nagrodzone. „NOWINKA” zdobyła aż 4 pierwsze miejsca, 3 drugie miejsca oraz 1 trzecie miejsce. Na koniec festiwalu przyznane zostały nagrody specjalne oraz Garnd Prix. Radość była ogromna kiedy dowiedzieliśmy się iż do naszego zespołu trafia nagroda specjalna za choreografie Tańcz, przytulaj, śpiewaj… oraz najważniejsza nagroda festiwalu Grand Prix za całokształt prezentacji. 

czytaj dalej na temat: Sukces goni sukces! Grand Prix oraz Nagroda Specjalna dla Nowinki

TANECZNA LAWINA UŚMIECHU I ZABAWY W PRZYTOCZNEJ POLSKO - NIEMIECKI FESTIWAL TAŃCA „DANCE PASSION AND LIFE”

Utworzono dnia 18.05.2017

W dniu 13 maja w Przytocznej odbywał się Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life”. Hala sportowa przy Gimnazjum pękała w szwach, królowała muzyka taniec i zabawa. Przytoczna gościła ponad 1600 tancerzy, którzy zaprezentowali się w 126 prezentacjach tanecznych. Dzięki temu Gmina Przytoczna stała się prawdziwą stolicą tańca. 

Była to wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Na  Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life” zjechały Zespoły Taneczne z całego kraju. Impreza rozpoczęła się o godz. 09:30 i trwała do późnych godzin wieczornych. Zespoły rywalizowały w 7 kategoriach tanecznych w 5 grupach wiekowych. Przedstawiciele Stowarzyszenia „NEW DANCE” oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej włożyli wiele wysiłku aby przedsięwzięcie zyskało wysoką rangę nie tylko na parkiecie ale również od strony organizacyjnej. Profesjonalne jury w składzie Artur Niezgoda – przewodniczący , Anna Beker oraz znane z telewizyjnych programów gwiazdy taneczne Anna Głogowska oraz Tomasz Barański oceniło łącznie 126 prezentacji tanecznych podkreślając bardzo wysoki poziom artystyczny imprezy. Dla najlepszych przyznane zostały puchary i wyróżnienia oraz Nagroda Grand Prix ufundowana przez wójta Gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka.

czytaj dalej na temat: TANECZNA LAWINA UŚMIECHU I ZABAWY W PRZYTOCZNEJ POLSKO - NIEMIECKI FESTIWAL TAŃCA „DANCE PASSION AND LIFE”

TEGO JESZCZE NIE BYŁO ! DWA GRAND PRIX DLA ZESPOŁU TANECZNEGO „NOWINKA”

Utworzono dnia 28.04.2017

Nie milkną echa po udanych Mistrzostwach Polski Street Dance Show, w których Zespół Taneczny „NOWINKA” brał udział i zakwalifikował się do kadry narodowej z układami:  „Hiphopowa ekipa remontowa” - Formacja 31+ (rodzice) ,  „We Dance On” - Formacja 16+ . W miniony weekend Zespół brał udział w I Polsko - Niemieckim Festiwalu Tańca w Lubsku, gdzie rywalizował z ponad 1.400 tancerzami (120 prezentacji tanecznych ) m.in.: ze Szczecina, Wrocławia, Skwierzyny, Gorzowa, Poznania oraz Niemiec.

Kierownik Artystyczny Zespołu - Manuela Mamys przygotowała do udziału w Festiwalu 10 choreografii. Część z nich prezentowana była po raz pierwszy szerszej publiczności. Wspaniałe dzieci i młodzież z Zespołu zaprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, który został doceniony przez jury. Wszystkie choreografie zostały nagrodzone. Poniżej prezentujemy wyniki:

czytaj dalej na temat: TEGO JESZCZE NIE BYŁO ! DWA GRAND PRIX DLA ZESPOŁU TANECZNEGO „NOWINKA”

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 203

W tym miesiącu: 531

W poprzednim miesiącu: 551

Wszystkich: 23642

Partnerzy: