Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Sukces goni sukces! Grand Prix oraz Nagroda Specjalna dla Nowinki

Utworzono dnia 12.06.2017

W dniu 04 czerwca br. Zespół Taneczny „NOWINKA” brał udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Tańca odbywającym się w Babimoście. Najmłodsi i najstarsi tancerze zaprezentowali na nim 8 choreografii. Festiwal rozpoczął się o godz. 10:00 i był podzielony na trzy bloki taneczne. Zwarci i gotowi, najmłodsi i ich starsi koledzy i koleżanki z Zespołu zaprezentowali się w 8 choreografiach przygotowanych przez Kierownika Artystycznego Zespołu- Manuelę Mamys. Nadszedł czas na wyłonienie zwycięzców spośród wszystkich prezentacji tanecznych biorących udział w Festiwalu. Radość tancerzy była ogromna, gdyż wszystkie 8 zaprezentowanych choreografii zostało docenione przez jury i bardzo wysoko nagrodzone. „NOWINKA” zdobyła aż 4 pierwsze miejsca, 3 drugie miejsca oraz 1 trzecie miejsce. Na koniec festiwalu przyznane zostały nagrody specjalne oraz Garnd Prix. Radość była ogromna kiedy dowiedzieliśmy się iż do naszego zespołu trafia nagroda specjalna za choreografie Tańcz, przytulaj, śpiewaj… oraz najważniejsza nagroda festiwalu Grand Prix za całokształt prezentacji. 

czytaj dalej na temat: Sukces goni sukces! Grand Prix oraz Nagroda Specjalna dla Nowinki

TANECZNA LAWINA UŚMIECHU I ZABAWY W PRZYTOCZNEJ POLSKO - NIEMIECKI FESTIWAL TAŃCA „DANCE PASSION AND LIFE”

Utworzono dnia 18.05.2017

W dniu 13 maja w Przytocznej odbywał się Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life”. Hala sportowa przy Gimnazjum pękała w szwach, królowała muzyka taniec i zabawa. Przytoczna gościła ponad 1600 tancerzy, którzy zaprezentowali się w 126 prezentacjach tanecznych. Dzięki temu Gmina Przytoczna stała się prawdziwą stolicą tańca. 

Była to wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Na  Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life” zjechały Zespoły Taneczne z całego kraju. Impreza rozpoczęła się o godz. 09:30 i trwała do późnych godzin wieczornych. Zespoły rywalizowały w 7 kategoriach tanecznych w 5 grupach wiekowych. Przedstawiciele Stowarzyszenia „NEW DANCE” oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej włożyli wiele wysiłku aby przedsięwzięcie zyskało wysoką rangę nie tylko na parkiecie ale również od strony organizacyjnej. Profesjonalne jury w składzie Artur Niezgoda – przewodniczący , Anna Beker oraz znane z telewizyjnych programów gwiazdy taneczne Anna Głogowska oraz Tomasz Barański oceniło łącznie 126 prezentacji tanecznych podkreślając bardzo wysoki poziom artystyczny imprezy. Dla najlepszych przyznane zostały puchary i wyróżnienia oraz Nagroda Grand Prix ufundowana przez wójta Gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka.

czytaj dalej na temat: TANECZNA LAWINA UŚMIECHU I ZABAWY W PRZYTOCZNEJ POLSKO - NIEMIECKI FESTIWAL TAŃCA „DANCE PASSION AND LIFE”

TEGO JESZCZE NIE BYŁO ! DWA GRAND PRIX DLA ZESPOŁU TANECZNEGO „NOWINKA”

Utworzono dnia 28.04.2017

Nie milkną echa po udanych Mistrzostwach Polski Street Dance Show, w których Zespół Taneczny „NOWINKA” brał udział i zakwalifikował się do kadry narodowej z układami:  „Hiphopowa ekipa remontowa” - Formacja 31+ (rodzice) ,  „We Dance On” - Formacja 16+ . W miniony weekend Zespół brał udział w I Polsko - Niemieckim Festiwalu Tańca w Lubsku, gdzie rywalizował z ponad 1.400 tancerzami (120 prezentacji tanecznych ) m.in.: ze Szczecina, Wrocławia, Skwierzyny, Gorzowa, Poznania oraz Niemiec.

Kierownik Artystyczny Zespołu - Manuela Mamys przygotowała do udziału w Festiwalu 10 choreografii. Część z nich prezentowana była po raz pierwszy szerszej publiczności. Wspaniałe dzieci i młodzież z Zespołu zaprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, który został doceniony przez jury. Wszystkie choreografie zostały nagrodzone. Poniżej prezentujemy wyniki:

czytaj dalej na temat: TEGO JESZCZE NIE BYŁO ! DWA GRAND PRIX DLA ZESPOŁU TANECZNEGO „NOWINKA”

Zapraszamy

Utworzono dnia 18.04.2017

Zespół Szkół w Przytocznej, Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej

oraz Sołtys Przytocznej zapraszają miłośników przejażdżek rowerowych i aktywnego wypoczynku na:

 

Rodzinny Rajd Rowerowy

Start: 2.05., godz. 10:00 – Orlik przy Zespole Szkół w Przytocznej

czytaj dalej na temat: Zapraszamy

T - Teens

Utworzono dnia 21.03.2017

Urodziny zespołu tanecznego T-Teens, które będą podsumowaniem 10 lat działalności zespołu pod kierownictwem p. Agaty Smoleń już w sobotę 8 kwietnia w GOK Przytoczna.

czytaj dalej na temat: T - Teens

Dzień Kobiet 2017

Utworzono dnia 14.03.2017

Dzień Kobiet w Gminie Przytoczna świętowano w tym roku w rytmach  włoskiej muzcki. Sala Gminnego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi uśmiechniętymi mieszkanki naszej gminy, które przybyły na koncert zorganizowany przez Wójta Gminy Przytoczna z okazji ich święta. Duet zaśpiewał największe włoskie przeboje i porwał widownię do wspólnej zabawy.

Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 14.03.2017
10 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się konkurs recytatorski w którym udział wzięło 28 uczestników w trzech kategoriach wiekowych.
Jury w składzie: Henryka Żuk oraz Karolina Miłkowska-Prorok postanowiło przyznać tytuł laureata, a tym samym nominować na Powiatowy Konkurs Recytatorski:

kat. I-III: Julia Czapiewska, Danuta Gąbka, Julian Dymianowski, Magdalena Bigoraj oraz Kamila Kulisz
kat. IV-VI: Małgorzata Ren, Aleksander Kmieciak oraz Tytus Maciński
kat. gimnazjum: Oliwia Urbańska oraz Daria Hercyg

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 110

W poprzednim tygodniu: 320

W tym miesiącu: 699

W poprzednim miesiącu: 472

Wszystkich: 21631

Partnerzy: