Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Koncert Mikołajkowy 2016

Utworzono dnia 16.12.2016

W sobotę 10 grudnia 2016 roku  w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej zrobiło się gwarno i kolorowo,  a to wszystko za  sprawą  koncertu  Mikołajkowego. Ponad godzinę wspólnie z Mikołajem bawiliśmy się tańcem, piosenką i magią. Młodzi artyści z zespołu tanecznego „Nowinka” , „T-teens”  oraz  ze Studia Piosenki GOK wyruszyli w artystyczną podróż z Mikołajem. W świątecznej scenografii kolorowe kostiumy mieniły się jeszcze mocniej, dając dowód na to, że zima wcale nie musi być ponura.  W świat iluzji przeniósł nas Robert Szablewski, który prezentował swoje magiczne sztuczki.   Święty Mikołaj kolejny raz doskonale bawił się w Przytocznej towarzysząc nam do samego końca  pojawiał się  raz na scenie raz na widowni.

Mikołajki 2016 - Ale mieliśmy Gościa!

Utworzono dnia 07.12.2016

Widać, że dzieci w Przytocznej były bardzo grzeczne.  Mikołaj  jak zwykle nie zawiódł już tradycyjnie    6 grudnia zawitał do Gminy Przytoczna z wielką ilością prezentów. Za oknem śniegu nie widać, więc św. Mikołaj radzi sobie jak może i do dzieci na całym świecie dociera różnymi środkami lokomocji do nas dotarł wozem strażackim a jego przybycie oznajmił dźwięk syren.  Św. Mikołaj dla każdego dziecka przygotował paczkę ze smakołykami. Radości było, co niemiara, prócz worka pełnego prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Dzieci w oczekiwaniu na przybycie Mikołaja, bawiły się z Pomidorkiem  Jacusiem ale również rozgrzewały się tańcem i piosenką. Było głośno i wesoło. W końcu nadeszła długo wyczekiwana chwila Św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami zapraszał do siebie dzieci, i każdemu z osobna wręczał upominek.

Prezentujemy listę laureatów na najpiękniejszą kartkę, list do świętego Mikołaja oraz ozdobę świąteczną.

czytaj dalej na temat: Mikołajki 2016 - Ale mieliśmy Gościa!

Andrzejkowy Wieczór Kabaretowy

Utworzono dnia 30.11.2016

W miniony weekend  27 listopada w  Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Andrzejkowy Wieczór Kabaretowy. W  programie pt. ,, SPOTKANIE KOLESIÓW”   zobaczyć mogliśmy skecze, monologi i piosenki  przedstawione przez Zenona Laskowika z zespołem towarzyszącym. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W programie kabaretowym znalazło się  wiele scenek politycznych i społecznych, które wywołały lawinę śmiechu.

Zenon Laskowik to jeden z najsłynniejszych polskich satyryków i artystów kabaretowych. Twórca cieszącego się wielką popularnością w okresie PRL kabaretu "Tey". Przez wiele lat występował w duecie najpierw z Januszem Rewińskim, a następnie Bohdanem Smoleniem. Na początku lat 90. wycofał się z życia estradowego, aby po 10 latach powrócić z nowym programem spektaklu kabaretowego przygotowanego przez Platformę Artystyczną O.B.O.R.A. pt. "Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik".

Święto Niepodległości

Utworzono dnia 14.11.2016

W dniu 11 listopada 2016 r. w Gminie Przytoczna odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości w których uczestniczyli przedstawiciele samorządu, uczniowie i nauczyciele gminnych szkół oraz mieszkańcy Gminy Przytoczna.  Uroczystość uświetnili  żołnierze  17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz poczty sztandarowe. O godzinie 12.00 w kościele  została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny, po mszy odbył się przemarsz pod pomnik prowadzony prze wóz bojowy ROSOMAK gdzie złożone zostały ziemie z pól bitewnych: Bitwy nad Bzurą oraz Bitwy pod Kockiem. Następnie kolejne delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze, oddając cześć wszystkim walczącym o Niepodległą Polskę. W trakcie uroczystości na cześć poległym oddane zostały salwy honorowe a swoje przemówienie wygłosił Wójt Gminy Przytoczna – Bartłomiej Kucharyk.

 Po uroczystości przy pomniku odbył się Piknik Militarny gdzie można było podziwiać wóz bojowy ROSOMAK oraz zjeść pyszną grochówkę.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 56

W poprzednim tygodniu: 82

W tym miesiącu: 247

W poprzednim miesiącu: 329

Wszystkich: 20011

Partnerzy: