Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zapraszamy!

Utworzono dnia 05.08.2020
Czcionka:
„Muzyka w Raju 2020” w sieci… ale nie tylko
 
Festiwal "Muzyka w Raju" od pierwszej edycji był festiwalem kameralnej muzyki dawnej, rozumianej jako muzyka średniowieczna, renesansowa i barokowa. W 2011 rozszerzono tę formułę o utwory klasyczne (np. Mozarta, Haydna) i romantyczne (np. Schuberta). Chociaż koncerty odbywają w pomieszczeniu paradyskiego kościoła, program nie ogranicza się do muzyki sakralnej, często prezentowane są tu utwory świeckie, a nawet przetworzona artystycznie muzyka ludowa z różnych krajów Europy.
 
W tym roku jednak stało się to, czego wszyscy od pewnego czasu się spodziewaliśmy. „Muzyki w Raju” w sierpniu 2020 roku, w takiej formie, w jakiej ją zaplanowano i przygotowywano nie będzie. Powodów tłumaczyć nie trzeba, wszyscy jesteśmy ich świadomi i wszyscy doskonale je rozumiemy.
 
Tegoroczna edycja odbędzie się w formie streamingu i koncerty zostaną wyświetlone na ekranach w wybranych salach kinowych, ale nie tylko. W sali widowiskowej GOK Przytoczna spotkamy się z muzyką dwukrotnie w niedzielę, 9 i 16 sierpnia o godz. 18:15.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 6

W poprzednim tygodniu: 107

W tym miesiącu: 178

W poprzednim miesiącu: 309

Wszystkich: 36868

Partnerzy: