Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Taneczny NEW DANCE

Czcionka:

Zespół Taneczny "NOWINKA" istnieje od 1988 roku i działa przy Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie (1988) oraz przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej (2012). Kierownikiem Artystycznym i założycielem Zespołu była Nadzieja Szczepaniak. Od 2002 roku funkcję choreografa i instruktora pełni była tancerka Zespołu "NOWINKA" Manuela Mamys zaś od 2008r. została Kierownikiem Artystycznym. Stowarzyszenia, przy których działa Zespół są m.in.: członkiem założycielem Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych oraz członkami Polskiego Związku Tańca Freestyle i Polskiego Związku Rock "n" Roll'a Akrobatycznego.


Obecnie w zespole tańczy ponad 140 dzieci i młodzieży. Od początku istnienia "NOWINKA" bierze udział w wielu krajowych oraz międzynarodowych festiwalach, mistrzostwach i koncertach w całej Polsce i poza jej granicami. Przez tan czas nawiązała przyjacielskie kontakty z wieloma zespołami tanecznymi, które trwają po dziś dzień. Od początku swojego istnienia Zespół "NOWINKA" odwiedzał występując na arenach międzynarodowych takie kraje jak: Austria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Korea Południowa, Niemcy, Rosja, RPA, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Węgry oraz Włochy. Zespół miał również przyjemność i zaszczyt wystąpić 19 razy na deskach Sali Kongresowej w Warszawie. 

 

W "NOWINCE" tańczą dzieci w wieku od 3 do 21 lat. Dla tych najmłodszych taniec jest najpierw zabawą, by z czasem stać się wielką pasją. Ich barwne stroje i bajeczne inscenizacje wzbudzają zachwyt i sympatię widzów oraz jurorów, stąd też - mimo ich młodego wieku, na koncie Zespołu "NOWINKA" przybywa nagród i wyróżnień.

 

W najliczniejszej części Zespołu tańczą dzieci już w pełni ukształtowane artystycznie, niezwykle utalentowane, zdobywające pierwsze lokaty na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach i mistrzostwach tanecznych. Żywiołowe inscenizacje, różnorodność tematyki tańca, wielka precyzja ruchów, popisy  akrobatyczne, piękne i oryginalne stroje- to zachwyca widzów, kiedy "NOWINKA" pojawia się na scenie.

Jedynie sami tancerze wiedzą, jak wiele trzeba włożyć trudu, aby osiągać te sukcesy. Pracowitość, obowiązkowość, sumienność, zaangażowanie i umiejętność współpracy w grupie to cechy, którymi odznacza się każdy tancerz Zespołu "NOWINKA".

 

 

Trenując codziennie pod czujnym okiem instruktorów i choreografów, młodzież nie tylko rozwija swoje pasje, zainteresowania i możliwości, ale także kształtuje swoje charaktery w bardzo trudnym dla nich okresie dorastania. Tańcząca w Zespole młodzież jest bardzo zżyta z "NOWINKĄ", ponieważ niektórzy członkowie są w Zespole od najmłodszych lat. Wspólne przeżycia, wytężona praca, nauczyła ich zgodnego życia w grupie i stworzyła wręcz rodzinną atmosferę.

 

 

Tancerze Zespołu "NOWINKA" jednogłośnie twierdzą, że niewątpliwie do tego wszystkiego przyczyniła się osobowość i postawa Manueli Mamys, która traktuje ich jak swoją rodzinę, swoje dzieci. Pozytywne cechy, które nabywają podczas żmudnych zajęć, treningów i wielokrotnego powtarzania układów tanecznych, owocują nie tylko na scenie, ale i poza nią.

 

 

Zespół Taneczny "NOWINKA" realizuje również projekty edukacyjne finansowane z Unii Europejskiej i budżetu państwa o zasięgu krajowym jak również zagranicznym.

 

 

Partnerzy: